Тримаємо руку на пульсі по кримінальній справі Ігоря Гуртового

Під час обшуку 07.03.2023 року в помешканні пана Ігоря Гуртового за процесуального керівництва обласної прокуратури викрито злочинну групу, яка на території Новомосковського району запровадила злочинну схему заволодіння земельними ділянками сільськогосподарського призначення.
Тому, ми звертаємося до вищого керівництва області — Сергій Лисак, Офіс Генерального прокурора, Офіс Президента України та до Президента України Володимира Зеленського, з проханням звернути увагу та розібратися в цій ситуації, щодо злочинної групи та її організатора – Ігоря Гуртового, діючого депутата від ПП «Пропозиція», керуючого справами Новомосковської районної Ради, задля того щоб цю кримінальну справу, враховуючи зв’язки пана Гуртового, не спустили на «тормозах».
Нижче викладаємо опис ситуації.
Під час досудового розслідування встановлено, що місцеві жителі (І.Гуртовий, О.Бут, В.Ракаєв та інші) організували шахрайську схему заволодіння земельними ділянками на території Новомосковського району Дніпропетровської області, підробивши договори купівлі-продажу, свідоцтво права на спадщину за заповітом, оформили за собою та іншими підконтрольними особами право власності на земельні ділянки, та в подальшому передали на сільськогосподарське підприємство для отримання неправомірної винагороди.
Встановлено, що протягом 2018-2019 років, колишній керівник райдержадміністрації (І.Гуртовий), будучи в минулому посадовцем, який займався питаннями відведення земельних ділянок, розробив злочинний план, для реалізації якого залучив співмешканку (О.Бут) та інших осіб, серед яких колишній підлеглий, що працював водієм, а також близькі родичі та знайомі, які повинні були виступати номінальними власниками незаконно оформлених земельних ділянок, та в подальшому передати такі земельні ділянки підконтрольному фермерському господарству.
За результатами проведення санкціонованих обшуків в супроводі оперативних працівників УСР у Дніпропетровській області, за місцем мешкання та роботи фігурантів виявлено та вилучено підроблені свідоцтва про право на спадщину за заповітом, бланки нотаріальних документів, договори оренди землі, а також засоби телекомунікаційного зв’язку, на яких наявні сліди вчинення кримінальних правопорушень.
Враховуючи наявність достатніх доказів, повідомлено про підозру трьом особам, серед яких співмешканка колишнього посадовця, державний реєстратор, а також директор фермерського господарства, а саме у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 365-2 КК України, в результаті вчинення яких шляхом використання свідоцтв про право на спадщину за заповітом з завідомо неправдивими відомостями, державним реєстратором було здійснено державну реєстрацію прав власності на земельні ділянки, а також похідного права у вигляді оренди за 20 земельним ділянкам, що призвело до тяжких наслідків охоронюваним законом суспільним інтересам територіальної громади.
На теперішній час, всі винуватці вийшли під заставу, та спокійно себе почувають і намагаються «вирішити» питання.
0