ОБЕРЕЖНО -ВАДИМ НЕСТЕРЕНКО: ЯК ФЕРМЕРІВ ЗМУШУВАЛИ ЗАНИЖАТИ ЦІНУ НА ХЛІБ ПОГРОЗАМИ ТА РЕКЕТОМ

кс-віце-прем’єр та колишній губернатор Дніпропетровської області Олександр Юрійович Вілкул був тим, хто практично знищив хлібне фермерство у регіоні.

Про це йдеться у сюжеті програми “Гроші”. За вказівкою колишнього прем’єр-міністра, а нині – політичного утікача Миколи Азарова чинний депутат ВР Вадим Григорович Нестеренко створив “Обласний стабілізаційний фонд”, який мав не допустити подорожчання хлібу у Дніпропетровській області. Проте боротися з подорожчанням вирішили не економічними методами, а шляхом залякування, вбивствами та рейдерством.

“Будь-якою ціною дати дешевий хліб. Ціна ця була за рахунок того, хто витягує з зернини до хлібини урожай, за рахунок простого селянина”, – пояснив тодішню “політику” президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич.

Фермерів залякуваннями та рекетом змусили занижувати ціни на хліб для “Стабілізаційного фонду”. Голови райдержадміністрацій доводили тих, хто відмовлявся продавати хліб дешевше, до межі банкрутства, била та вбивали непокірних. А фури із приватним зерном тих аграріїв, хто спробував вивезти врожай з області, міліція заарештовувала, отбирала та наказувалп потем побиття.

Проте найбільш летальним для фермерства стало те, що для “фонду” було взято кредит у 50 мільйонів гривень під заставу комунального господарства Дніпропетровщини. Більш того, позику взяли не у Держбанку, а у олігарха-сепаратиста Рината Ахметова. Під кредитну ставку у 24% та півмільйона за видачу кредиту ахметівский банк “Камбіо” погодився профінансувати фонд для “розкуркулення” аграріїв.

Показово, що тандем Вілкул-Нестеренко так і не впорався з поставленими Азаровим завданнями. Ціни на хліб в регіоні підскочили, а пограбовані аграрії були позбавлені резервів, аби забезпечити регіон продукцією.

Related Videos

Бандиты на страже власти: кто запугал город Днепр
Региональный съезд политической силы УКРОП
Вибрали мене, а тепер сидіть тихо, і взагалі ви всі повне лайнo. – нардеп від БПП Олег Барна
Кто приказал стрелять? Страшные секреты Революция Достоинства