НОВОМОСКОВСЬКА ВЛАДА ЧЕКАЄ, КОЛИ РУХНЕ МІСТ НА ВОРОНІВЦІ

Про критичний стан воронівського мосту наша газета писала неодноразово. Про це не одне десятиліття кричать соцмережі, його експлуатаційний стан бурхливо обговорюють водії, і всі дивуються спокійній реакції влади. Безпека городян чомусь не входить до її пріоритетів.

Цій мостовій споруді – під 80 років, вона, за свідченнями старожилів, була зведена полоненими німцями в повоєнні роки. З того часу не бачила жодного капремонту. Навіть з урахуванням того, що при Сталіні навряд чи крали цемент на будівництві і якість робіт була належною, та корозію бетону і металу ніхто не відміняв – наш міст давно «втомився».


Радянські мости, а тим більше такі древні, були розраховані на пропускну спроможність 20, максимум 30 тонн. Натомість центральною вулицею Новомосковська нерідко проїжджають сучасні фури зі встановленим на напівпричеп морським контейнером, який вміщує (і це не секрет) 60 тонн зерна. В Європі максимально допустима вага автопоїзда – 44 тонни.


Зрозуміло, що по такому дірявому мосту не повинні їздити транзитні фури. Але їздять, і без будь-яких санкцій. І невідомо, коли міст може впасти під тиском найважчої з них.
Під мостом у нас – навіть не мілководна річка, як це трапилося нещодавно з мостом, що рухнув у Нікопольському районі, – у нас там залізнична колія, їздять електрички. Якщо зірки не так зійдуться, може бути велика біда. Та й сама залізниця через вібрацію ґрунту теж чинить свою згубну дію на конструкції мосту.


Тож їздити по ньому – це чисто лотерея: обвалиться чи ні? Скільки він ще протримається в такому стані – відомо тільки Богу. А хотілось би, щоб цим нарешті зацікавилися й відповідальні за нього структури. Але про розробку проектно-кошторисної документації на капремонт мосту поки що не чути. Як і про стурбованість проблемою з боку міської влади – там традиційна гра в мовчанку, коли є проблеми. Та якщо станеться лихо, то коштів потрібно буде в сотні разів більше. Чи будемо, як завжди, чекати, коли рак свисне?


Городяни в соцмережах почали сумно жартувати – мовляв, щоб спасти міст, там треба провести міський суботник і його пофарбувати. У виконкомі, видно, з гумором не дружать, тож перила мосту тиждень тому дійсно пофарбували, про що, як завжди, гучно відрапортували у Фейсбуці як про велику перемогу.
Так що міст ще стоятиме, нікуди не дінеться )))

0