Інтерв’ю з Надією Савченко та подробиці “чорної каси” “Партії регіонів”

«Мені дуже не подобається, коли політичні інтриги приміряють мені різні крісла. – Сказала в прямому ефірі ток-шоу колишня полонена Кремля Надія Савченко. – Я не панацея від всіх хвороб, я не маю амбіцій бути царем, я не хочу бути святою, я не свята – я проста людина. Я зроблю все, що зможе кожна людина, і разом в нас вийде». Також народний депутат відповіла на питання Савіка Шустера щодо можливого повторення Майдану:
– Давайте я буду менше говорити, а діяти так, як потрібно. Я не хочу критику. Я не хочу, щоб зараз я підірвала людей на Майдан, як там багато хто боїться цього. Але я розумію, що, можливо, такий сценарій неминучий.

Дмитро Добродомов, народний депутат, лідер партії “Громадський рух “Народний контроль” та секретар Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції, розповів про викривальні документи, які публічно оприлюднив начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю:
– Віктор Трепак передав великий пакет документів, понад 800, в Національне антикорупційне бюро. Документи, які датуються 2012-м роком і які показав Сергій Лещенко, – це його документи і частина з них не співпадає з тими, які передав Генерал СБУ. Саме це є ключовим моментом. Я вважаю, що публічність самого факту передачі документів є дуже важливою для того, щоб ці документи не пропали і всі учасники процесу були свідомі того, що є копії цих документів.

Соня Кошкіна, шеф-редактор інтернет-видання “LB.ua”, в прямому ефірі Шустер LIVE назвала причини оприлюднення документів щодо «чорної каси» «Партії регіонів»:
– За судову реформу Верховна Рада дала більше 300 голосів. З них 38 голосів дали представники фракції «Опозиційного блоку». Очевидно, що головний вигодоотримувач від історії [оприлюднення списків «чорної каси» «Партії регіонів» – ред.] – це влада, яка таким чином отримала механізми впливу на частину депутатського корпусу. Що насторожило особисто мене, так це те, що оприлюднені дані не на 100% співпадають з переданими в НАБУ документами.

Віталій Касько, екс-заступник Генерального прокурора України (2014-2016), розповів про юридичну відповідальність фігурантів цієї справи:
– Віктор Трепак передав документи з заявою про злочин в НАБУ офіційним шляхом. Вони відповідно легалізовані у кримінальному провадженні. Ці документи є джерелом доказів у кримінальному процесі. Що стосується загалом ситуації, очевидно в матеріалах є підстави говорити про кримінальну відповідальність про певні дії, які за належного ефективного розслідування мають бути доведені до суду.

Давід Сакварелідзе, екс-заступник Генерального прокурора України та прокурор Одеської області (2015-2016), підтримав колишнього начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Віктора Трепака, який надав НАБУ списки «чорної каси» «Партії регіонів»:
– Уявіть собі, якщо б Віктор Трепак пішов з цією папкою в прокуратуру або СБУ, і сказав, що в нього не те що справа «діамантових прокурорів», а справа на два мільярди, де може бути замішана бюрократична і політична еліта. Навіть не уявляю, що б з ним зробили. І не згоден, що справу можна було розслідувати тихо: в Україні неможливо розслідувати нишком справи, де замішано кілька мільярдів. Єдина боротьба в Україні – відкрита боротьба, яка має розуміння та підтримку народу. Нажаль в Україні величезна проблема, що майдани змінюють владу, але не бюрократію.

Мустафа Найєм, народний депутат та заступник голови фракції “Блок Петра Порошенка”, висловив свою думку щодо перспектив покарання фігурантів зі списків «чорної каси» «Партії регіонів»:
– Ми говоримо про партію, через яку у нашій країні загинули люди. «Партія регіонів» та її лідер зробили все, щоб у нашій країні трапилася війна, Майдан і загиблі. Жодна людина не понесла відповідальності за це. Пан Захарченко був головою Міністерства внутрішніх справ, коли розстрілювали людей. І зараз ми кажемо про те, що у нашій країні є люди, які отримували від цієї партії гроші. Тож на якій підставі, моральній чи законній, ми скриваємо ці дані? Якщо ми хочемо люстрації не за статистичною ознакою, говоримо про декомунізацію, то давайте казати про всі злочини проти народу. Я не вірю, що у судовому або слідчому порядку буде встановлена істина. Якщо і так, для цього знадобляться роки.

Савік Шустер розповів, що тиск на нього з боку влади не припинився: «25 квітня було прийнято рішення про анулювання мого дозволу на роботу в Україні. Завдяки громадськості, громадянському суспільству і політикам, це рішення було призупинено, але не відмінено. Ми звернулися до окружного Адміністративного суду міста Києва і 2 червня відбулося перше засідання за нашим позовом». Там представник Київського міського центру зайнятості визнала, що рішення приймали на підставі розпорядження центрального апарату.

Сергій Лещенко, народний депутат («Блок Петра Порошенко»), в прямому ефірі Шустер LIVE розповів, на що витрачала гроші «Партія регіонів»:
– Це корупція в чистому вигляді і як вона функціонує в українській політиці на прикладі Януковича та його прибічників. Тут є витрати на підкуп депутатів для вступу в коаліцію. Прямо так і написано: «Депутат в коаліцію – 160 тис. доларів». Або є гроші на піар під час виборчої кампанії. Наприклад: «Канал ICTV – 1,5 млн. доларів в місяць». Або «Наша Україна», як виявилося, у 2012-му році повністю знаходилася під фінансуванням «Партії регіонів»

Після коментарів колишніх членів «Партії регіонів», Сергій Лещенко назвав прізвище одного з головних фігурантів справи «чорної каса»:
– Я не хотів цього говорити, але вважаю, що тепер у мене розв’язані руки: я називаю прізвища. Пан Дворніков, заступник голови податкової Печерської податкової м. Києва за часів Януковича, найближчий друг Віталія Кличка, підписував власною ручкою документи про відшкодування НДС фіктивним фірмам пана Климента на 600 млн. грн. (на той час, 100 млн. доларів)

Приєднуйтеся до клубу 3s.tv, щоб підтримати канал Савіка Шустера: www.club.3s.tv
Повністю програму дивіться на офіційному YouTube-каналі студії
Ток-шоу Шустер LIVE виходить в ефір щоп’ятниці о 20:30 на телеканалі 3S.tv
Шустер LIVE. Будні в ефірі з понеділка по четвер о 20:30 (повтор о 9:00 ранку)
Всі новини Шустер LIVE у спільнотах програми та телеканалу 3S.tv у Facebook:
www.facebook.com/shusterlive
www.facebook.com/savikshusterstudio

 

_DSC2245 _DSC2591 _DSC2620 _DSC2816

Related Videos

Кровавая восьмая внеочередная сессия Новомосковского горсовета
“Как вы наколедовали на такую машину?” Батюшка ответил: “С БОЖЬЕЙ ПОМОЩЬЮ!”
Региональный съезд политической силы УКРОП
Министр иностранных дел Климкин сделал все чтобы наши военнопленные моряки не вернулись домой!